Album – Złomowisko w Kaźmierzu i Cytadela w Poznaniu

Złomowisko w Kaźmierzu i Cytadela w Poznaniu

Zaktualizowano w niedzielę
DSC_6513_fhdrNasz ostatni wpis przeczytało ponad 22 tys. facebookowiczów. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zainteresowania. Bardzo dziękujemy, za wszystkie polubienia, udostępnienia i pomoc. Zgodnie z obietnicą wstawiamy nowe zdjęcia. Zrobiliśmy ich niemal tysiąc, nie sposób ich tu wszystkich pokazać, więc wybraliśmy tylko te, które wydają się nam najciekawsze. Nasza fotorelacja składa się z dwóch części. Pierwsza część to złomowisko pojazdów i broni. Druga to Muzeum „Armii Poznań” i Cytadela Poznańska. Zamieszczamy zdjęcia chronologicznie. Mamy nadzieje, że się wam spodobają, gdyż jedno i drugie miejsce naprawdę warto zobaczyć!

DSC_6364_fhdrJak już trafnie wcześniej zauważyliście, by zobaczyć ten „plac zabaw” dla pasjonatów, trzeba pojechać do miasteczka Każmierz w powiecie szamotulskim. Tam swoją siedzibę ma firma Motodemont. Nie podajemy wam linka ich strony internetowej, bo byłaby to reklama, sami odnajdziecie. Jednak jak słusznie zauważył jeden z czytelników, zdjęcia tam zamieszczone są zupełnie nieaktualne. Teren złomowiska wygląda zupełnie inaczej niż na oficjalnych zdjęciach zamieszczonych na stronie internetowej. Nasze fotografie zrobiliśmy w 29 stycznia, więc jeśli Was interesuje jak to DSC_6046_fhdrmiejsce wygląda dziś, popatrzcie na nasze zdjęcia. Żeby wejść na teren złomowiska trzeba udać się do biura firmy i poprosić o pozwolenie. Pracownicy chętnie się zgadzają. Nie można samemu poruszać się po tym wyjątkowym miejscu. Pracownicy biura przydzielili nam „opiekuna”, który oprowadzał nas po całym terenie. Warto go posłuchać, zna dosłownie każdy sprzęt z wyposażenia złomowiska. Na terenie firmy są warsztaty naprawcze, tam remontuje się te „zabawki” zanim zostaną sprzedane. Choć nam dnia by było mało, by, choć trochę dotknąć i dokładnie obejrzeć każdy pojazd, DSC_6304_fhdrarmatę czy rakietę, to jednak czas oglądania jest uzależniony od czasu pana, który oprowadza po tym terenie.
Różnorodność zgromadzonego tu sprzętu powoduje u widza zawrót głowy. Nie sposób wymienić wszystkiego, co tam można zobaczyć. Głównym, i chyba najliczniejszym składowanym tam towarem jest ciężarówka STAR. Zgromadzono w jednym miejscu towary od czołgów, radarów, pojazdów pancernych, rakiet, amunicji ćwiczebnej, po agregaty, łuski i pojemniki na głowicę atomowe, po sanitarki, apteczki i reflektory, pojemniki i działka maszynowe! Pojazdy DSC_6354_fhdrjak zauważycie na naszych zdjęciach są w różnych stanach technicznych. Nawet nie próbujemy określić typu każdego pojazdu na naszych zdjęciach. Liczymy, że zrobicie to sami, zachęcamy do identyfikacji. Piszcie komentarze pod zdjęciami. Najbardziej różnorodnym towarem zgromadzonym na złomowisku jest wszelkiego rodzaju broń artyleryjska. I znowu nie sposób rozpoznać i opisać każdy sfotografowany model. Nam osobiście najbardziej podobało się działo bezodrzutowe. Może i tu pomożecie w ID? Liczymy na waszą pomoc!
Reszta zdjęć została zrobiona na poznańskiej cytadeli. Warto jednak po drodze zwiedzić niewielkie muzeum Armii Poznań. Na Cytadeli fotografujemy tuż przed wejściem do muzeum trzy radzieckie czołgi typu T i oczywiście potężny IS – 2. W budynku można zobaczyć głównie wojskowe umundurowanie, amunicje, po broń, wszystko oczywiście z okresu II wojny światowej. Warto potem wejść na wzgórze nad budynkiem muzeum. Tam zgromadzono pojazdy kołowe, gąsienicowe, samoloty, śmigłowce, różnorakie modele dział, po rakietę SCUD, czy wyrzutnie rakiet typu powietrze – powietrze S – 75.
Zapraszamy do komentarzy i oglądania zdjęć.

ALBUM ZDJĘCIOWY NA NASZYM FANPAGE’U

( kliknij na powyższy napis, aby zobaczyć galerię )

 

 

 

 

 

Share Button

Dodaj komentarz