Otwarcie Izby Pamięci „Dziedzictwo ziemi liskowskiej” w Liskowie

Otwarcie Izby Pamięci „Dziedzictwo ziemi liskowskiej” w Liskowie

11 listopada 2017 roku o godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Liskowie uroczyście otwarto Izbę Pamięci „Dziedzictwo ziemi liskowskiej”, którą jak już wcześniej Państwa informowaliśmy pomogliśmy stworzyć. Mieliśmy ogromny zaszczyt przecinać wstęgę razem z Panią Dyrektor GOK-u Panią Elżbietą Aleksander, Panią Wójt gminy Lisków Marią Krawiec, Starostą kaliskim Krzysztofem Nosalem, proboszczem ks. Andrzejem Klimkiem, oraz wszystkimi darczyńcami, którzy bezinteresownie ofiarowali swoje eksponaty. Nasza praca w tworzeniu tego przedsięwzięcia nie polegała tylko na ofiarowaniu zebranych od darczyńców przedmiotów. Na walnym zebraniu naszego Stowarzyszenia wszyscy członkowie zgłosili się na ochotnika by pomóc pracownikom GOK-u w urządzaniu wystawy. Staraliśmy się razem z Panią dyrektor Elżbietą Aleksander oraz wspaniałymi paniami tam pracującymi, możliwie jak najefektywniej przedstawić te wszystkie, czasami bardzo piękne i ciekawe przedmioty.

Za okazaną pomoc i za ofiarowane przez nasze Stowarzyszenie eksponaty otrzymaliśmy z rąk Pani Wójt Marii Krawiec certyfikaty, jednak to wyróżnienie nie należy się tylko nam. Nasze Stowarzyszenie czynnie starało się promować ideę ratowania pamiątek historycznych z piwnic i strychów. Na nasz apel odpowiedziało dużo ludzi dobrej woli, ofiarowując przez nasze ręce wiele różnych pamiątek. Nie sposób drodzy Państwo wymienić ich wszystkich, czasem były to bardzo drobne przedmioty, ale jakże cenne dla wystawy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy ofiarowany nam artefakt.

Zarząd Stowarzyszenia Regionalna Grupa Historyczna „Schondorf” pragnie podziękować osobom:

Panu Kazimierzowi Pietrzakowi, Panu Maciejowi Skowronowi, Panu Przemkowi Frątczakowi, Panu Tomaszowi Włodarczykowi, Pani Teresie Wojciechowskiej, Pani Gracjanie Herman, Panu Norbertowi Herman, Panu Czesławowi Herman, Pani Jadwidze Herman, Panu Romkowi Bednarkowi, Panu Janowi Stefaniakowi, Pani Zdzisławie Stefaniak, Panu Piotrowi Pietrzakowi. Panu Waldemarowi Żłobińskiemu, i ofiarodawcom, którzy chcieli zostać anonimowi!

Chcemy serdecznie podziękować także Ostrowskiemu Stowarzyszeniu eksploracyjno – historycznemu „ENIGMA” za to, że zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie na otwarcie Izby Pamięci. Specjalnie podziękowania dla Krzysztofa i Iwony, którzy na otwarcie Izby przyjechali do nas aż z Kotliny Kłodzkiej. Chcemy podziękować Panu Tomaszowi Dalinkiewiczowi prezesowi Fundacji „Walkiria” i jego małżonce za to, że znaleźli czas by przyjechać na nasze zaproszenie i być tu z nami. Fotografie, które Państwu przedstawiamy są właśnie autorstwa Tomka Dalinkiewicza, zdjęcia tak nam się spodobały, że poprosiliśmy Tomka o możliwość pokazania ich naszym Czytelnikom. Ogromne podziękowania od nas i naszych gości dla naszej członkini Gracjany Herman, za to, że jako przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich zadbała o to byśmy mogli popróbować wszystkich specjałów gastronomicznych przygotowanych przez KGW z Liskowa na Pikniku integracyjnym „Regionalne smaki Liskowa”!

Na tym pikniku wiele osób zgłosiło się do nas z obietnicą oddania swoich pochowanych po piwnicach i strychach artefaktów. Pamiętajcie Izba Pamięci „Dziedzictwo ziemi liskowskiej” jest już otwarta dla zwiedzających, jednak nadal przyjmuje i prosi o ofiarowywanie lub wydzierżawienie kolejnych historycznych pamiątek. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc!

Link do Albumu zdjęciowego

autorstwa Pana Tomasza Dalinkiewicza

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1437392816309508&type=3

 

Share Button

Dodaj komentarz